Művészeti iskolánkba szeretettel várjuk az alkotás iránt érdeklődő diákokat, általános iskolásokat és gimnazistákat egyaránt.
Az első és második osztályos gyermekek a képzőművészeti előképző évfolyamain heti két órában játékos formában barátkozhatnak a legkülönbözőbb anyagokkal, melyeket az alkotó munkában felhasználhatnak. Ekkor sajátíthatják el a rajzolás – festés - mintázás alapvető technikáit és a komponálást, térformálást is gyakorolhatják.
A harmadik évfolyamtól kezdve már heti kétszer két órában folyik a képzés. Két órában ismerkednek a grafika és festészet alapjaival. A másik két órában a műhelyek munkájába nyerhetnek betekintést a vizuális alkotó gyakorlatok tantárgy keretében.
Hatodik osztálytól kezdve az általuk választott műhelyekben már heti négy órában dolgozhatnak. Ezeken az évfolyamokon a vizuális alkotó gyakorlatok órákon az ismeretek bővítése és elmélyítése zajlik a műhelygyakorlatokon, a választott művészeti terület sajátos fogásait, technikáit, anyagait ismerhetik meg.
A képző és iparművészet oktatás jól felszerelt, tágas műhelyekben zajlik, melyet felkészült művésztanárok vezetnek.
Növendékeink évente két alkalommal adnak számot megszerzett tudásukról. Félévkor a Téli tárlaton, év végén a Nyári tárlaton mutatják be alkotásaikat. De lehetőségük van egyéni bemutatkozásra is az AAP program keretében.
Frecka Csenge: vizuális alapozó gyakorlat, vizuális alkotógyakorlat, grafika és festészet alapjai
Szabóová Márta: vizuális alkotógyakorlat, grafika és festészet alapjai, szobrászat és kerámia műhelygyakorlat
Várkonyi György: vizuális alkotógyakorlat, grafika és festészet alapjai, grafika és festészet műhelygyakorlat