TanévnaptárIskolaDiákokSzülőkKiállításokElérhetőségek

Tanévnaptár 2016/2017

 

 

 

 2017

 

 

Május

4. (csütörtök)     14:00

12. osztály utolsó tanítási napja

5. (péntek)

Ballagás

8. (hétfő)           7:30

Szentmise a templomban, 1–7.

Írásbeli érettségi vizsgák kezdete (május 8-22.)

10. (szerda)       7:45

Iskola-visszafoglalás

12. (péntek)       7:30

Osztálymise 9–11.

15. (hétfő)

                        10–17:00

Szentmise a templomban, 8–12.

Pótfelvételi (1–12.)

17. (szerda)

Idegen nyelvi kompetenciamérés

a 6 és 8. évfolyamokon

18. (csütörtök)

Németes tanulmányi kirándulás (Eisenstadt)

19. (péntek)       7:30

Osztálymise 8/a-8/b

21.                     18.00

Zenekari mise

22.                     17.30

Énekes hétfő, vesperás (templom)

24. (szerda)

Kompetenciamérés
a 6., 8. 10. évfolyamokon

26. (péntek)       7:30

                         16:00

Osztálymise 7/a-7/b

Év végi kiállítás megnyitója

Év végi néptáncbemutató

29–31.

Belső vizsgák: 6., 10., 11.

30. (kedd)        17:00

Szülői értekezlet: leendő elsősök

 

Június

2. (péntek)       7:30

Osztálymise 6/a-6/b

2. (péntek)       7:45

Nemzeti összetartozás napja, közös nyitogató, megemlékezés (Kecske-park)

5. Pünkösd

Munkaszüneti nap

6. (kedd)

Szent Norbert-nap

(DÖK- és sportnap)

Te Deum

8.

Osztályozó-és évfolyamvizsgák

9. (péntek)       7:30

Osztálymise 5.

Alsós osztályozó értekezlet 1–4.

12. (hétfő)

                      17.00

Felsős osztályozó értekezlet 5–8.

Énekes Iskolai Növendékkoncert

13. (kedd)

Sportnap

Osztálykirándulások

14. (szerda)

 

15. (csütörtök)

Utolsó tanítási nap

Énekes iskolai nap

16.

Fakultatív osztkir.

Énekes iskolai tábor

19–20.

(Szóbeli érettségi időszak 19–30.)

Szóbeli érettségi vizsgák

21.                17:00

 

                    19:00

Tanévzáró

 

Érettségi bankett a pincében

22–23.

Beiratkozás


2016

Szeptember

1. (csütörtök)

1

A tanév első napja

(4 óra osztályfőnöki óra)

(Van ebéd és napközi.)

Tankönyvosztás

                        16:00

 

Katolikus oktatási intézmények közös évnyitója Székesfehérváron

                        17:00

 

Összevont szülői értekezlet
a Catharineumban

2. (péntek)      7:30

 

Osztálymise 1112.

5. (hétfő)         15:00

3

Nyílt nap a művészeti iskolában (tanulók, szülők):
„A művészet ünnepe”
(tanszakválasztás: szept. 12-ig)

                        17:00

 

Szülői értekezlet az 1. osztályban

6. (kedd)         17:00

4

Szülői értekezlet a 2. osztályokban

7. (szerda)       17:00

5

Szülői értekezlet a 3-4. osztályokban

8. (csütörtök)  17:00

6

Szülői értekezlet az 5-12. osztályokban

8. osztályokban gimnáziumi le­he­tő­ségek, felvételi rend ismertetése

9. (péntek)      7:30

7

Osztálymise 9–10.

15. (csütörtök)

11

Tanmenetek leadási határideje, (lehetőség szerint az e-naplóba is feltölthető Excel-formátumban)

16. (péntek)    7:30

12

Osztálymise 8/a–8/b

17-25.

 

Szakrális Művészetek hete

21. (szerda)

15

Szalagavatós meghívó tervének bemutatása az igazgatónak

Dekorációterv, műsor-forgatók.

23. (péntek)    7:30

17

Osztálymise 7/a7/b

           

 

Szakrális Művészetek hete: megnyitó

26. (hétfő)       14:00

                        15:00

                        17:30

18

Szenátus

Szalagavató-megbeszélés

Énekes hétfő, vesperás(templom)

30. (péntek)    7.30

22

Osztálymise 6/a-6/b

 

 

Munkaközösségek éves munkatervének leadási határideje

Október

3. (hétfő)

 

                        15:00

23

Szentmise a templomban 1–7.

 

Nevelőtestületi értekezlet (szalagavató megbeszélése, október 23-i ünnepség készületei)

4. (kedd)

                        12:30

24

6 rövidített óra

Zene világnapja, MÜPA koncert

6. (csütörtök)  7:45

26

Közös nyitogató, 8–12. Megemlékezés az Aradi Vértanúkról – Nemzeti Gyásznap

7. (péntek)      7.30

27

Osztálymise 5.

8. (szombat)

                        10.0019.00

 

Magyarok Nagyasszonya fesztivál, ünnepi vesperás, szentm., szkóla-találkozó. (Cath. vagy Sportpálya)

10. (hétfő)       7:30

28

Szentmise a templomban 812.

10–12. (hétfő–szerda)

 

Papírgyűjtés

14. (péntek)    7:30

32

Osztálymise 4/a-4/b

15. (szombat)

(okt. 31., hétfő ledolg.)

33

Tanítási nap, az alsósok a MÜPÁ-ba mennek (kivéve 4/a), a többi osztálynak hétfői órarend szerint

20. (csütörtök) délután

37

Forradalmi Focikupa

21. (péntek)

 

 

38

Október 23-i ünnepség az 1. órában, ünneplőben kell jönni.

Meghívó – Márton nap

21. (péntek)    7:30

 

Osztálymise 3/a-3/b

24. (hétfő)       14:00

                        17.30

39

Szenátus

Énekes hétfő (vesperás), templom

28. (péntek)

43

Osztálymise 2/a-2/b

November

November 2-tól november 4-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap október 28. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap november 7. (hétfő).

Őszi szünet

7. (hétfő)

 

 

 

 

                        15.00

44

Szentmise a templomban, 1–7.

Belső vizsga:

7/a-7/b: történelem

11: magyar nyelv-és irodalom

Nevelőtestületi értekezlet

10. (csütörtök) 7:30

                        18.00

 

 

48

Osztálymise 1.

Ünnepi Szent Márton-vesperás a bp.-i Szent Mihály-templomban (perjelségünk szerzeteseivel)

11. (péntek)

 

Márton-napi ünnepség

            6/a-6/b: szemétszedés

            7/a-7/b: tűzgyújtás

12. (szombat)  17:00

 

Szalagavató bál a Catharineumban

13.                   18:00

 

Zenekari mise (templom)

14. (hétfő)       7:30

                        16–18:00

49

Szentmise a templomban, 7–12.

Intézményi fogadónap

16. (szerda)

51

Nyílt nap a gimnáziumban:

2–4. órák

17. (csütörtök)

52

Felső tagozatos osztályok, illetve diákok mennek a MÜPA-ba a Magyar góbéságok - Góbé zenekar koncertjére (50 fő)

18. (péntek)    7:30

53

Osztálymise 1112.

25. (péntek)    7.30

58

Osztálymise 9–10.

 

 

Németes délután

27. (vasárnap)

 

Egyházközségi lelki nap

28.                   17.30

 

Énekes hétfő, vesperás (templom)

29. (kedd)

60

Nyílt nap, 12. évf.:1-2. óra

30. (szerda)

61

Nyílt nap, 3–4. évf.:1-2. óra

December

2. (péntek)

64

Osztálymise 8/a–8/b

5. (hétfő)         7:30

                        15:00

65

Szentmise a templomban, 1–7.

Tanári értekezlet

6. (kedd)

66

Szent Miklós-nap (ajándékozás)

4. oszt. Boldog Gertrúd Otthon – Mikulás műsor

9. (péntek)      7:30

                   

69

Osztálymise 7/a-7/b

12. (hétfő)       7:30

70

Szentmise a templomban, 8–12.

16. (péntek)    7:30

74

Osztálymise 6/a-6/b

19.(hétfő)   17.00

Karácsonyi koncert

(énekes iskola + iskolai kórus)

21. (szerda)

 

                       16:00

77

Első négy óra rövidítve megtartva, taizei imaóra, majd oszt.karácsony

Tanári karácsony, vacsora

December 22-től január 2-ig. A szünet előtti utolsó tanítási nap december 21. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap január 3. (kedd).

Karácsonyi szünet

2017.   Január

3. (kedd)

Szünet utáni első tanítási nap

6. (péntek)

Vízkereszt, iskolamise 1–12., teremszentelés a 3. osztályosokkal

Lelki nap

8. (vasárnap)   18.00

Zenekari mise (templom)

13. (péntek)    7:30

Osztálymise 5.

16. (hétfő)

Osztályozó-és évfolyamvizsgák

Énekes iskolai nyílt nap

17. (kedd)

Alsós mesemondóverseny

20. (péntek)

 

 

                        7:30

Első félév vége

Vizsgarend, tételek kihirdetése (kisérettségi) a 6., , 10., 11. o.

Osztálymise 4/a–4/b

21. (szombat)  10:00

Központi írásbeli felvételi vizsga

23. (hétfő)

                        17.30

Tanítás nélküli munkanap.

Énekes hétfő, vesperás (templom)

26. (csütörtök) 14:00

Pótló központi írásbeli felv. vizsga

27. (péntek)

                        8:00-16:00

Betekintés a központi írásbeli felvételi vizsgadolgozatokba

 

Félévi bizonyítványok kiosztása

Első féléves kiállítás megnyitó

Osztálymise 3/a–3/b

30. (hétfő)       17:00

Szülői értekezlet az 1. osztályokban

31. (kedd)       17:00

Szülői értekezlet az 2. osztályokban

Február

1. (szerda)       17:00

Szülői értekezlet: 3–4. o.

2. (csütörtök)  17:00

Szülői értekezlet: 5–12. o.

3. (péntek)      7:30

                        15:30–17:00

Osztálymise 2/a-2/b

Iskolába hívogató, óvodások látogatása

6. (hétfő)              7:30

Szentmise a templomban, 1–7.

 

Nyílt órák leendő elsősök szüleinek

7. (kedd)              17:00

Szülői értekezlet: leendő elsősök

10. (péntek)          7:30

Osztálymise 1.

11. (szombat)  9–11:00

Játszóház (leendő elsősöknek)

12. (vasárnap)     18.00

Zenekari mise (templom)

13. (hétfő)             7:30

Szentmise a templomban, 8–12.

                        8–17:00

Személyes elbeszélgetés a leendő elsősökkel és szüleikkel

17. (péntek)

                         16.00

Osztálymise 11–12.

Énekes iskolai farsang (Cath.)

20. (hétfő)        14:00

Szenátus

24. (péntek)     7:30

Osztálymise 9–10.

Farsang

27. (hétfő)        7:30

 

                        14:00–

(2017. 2. 20–3. 9.: A szóbeli meghallgatások az ált. felvételi eljárás keretében.)

                        17.30

Megemlékezés a kommunista diktatúra áldozatairól, 8–12.

Szóbeli felvételi a gimnázium 9. évfolyamára

Énekes hétfő, vesperás (templom)

Március

1. (szerda)

Hamvazószerda,

Szentmise a templomban, 1–12.

2. (csütörtök)  14:00

Pótfelvételi a gimnázium 9. évfolyamára (szóbeli)

3. (péntek)       7:30

Osztálymise 8/a-8/b

10. (péntek)

Osztálymise 7/a-7/b

12. (vasárnap)     18:00

Zenekari mise (templom)

14. (kedd)

Márc. 15-i ünnepség az 1. órában

17. (péntek)          7:30

Osztálymise 6/a-6/b

20. (hétfő)          14:00

 

                           17.00

Vers-és prózamondó verseny:

felső + gimnázium

Nagyböjti, húsvéti koncert (kápolna)

21. (kedd)           14:00

Alsós versmondó verseny

24. (péntek)         7:30

Osztálymise 5.

27. (hétfő)          17.30

Énekes hétfő, vesperás (templom)

31. (péntek)         7:30

Osztálymise 4/a-4/b

31. (péntek)       15:00

Vers-és prózamondó gála 1–12. évfolyam

Április

3. (hétfő)                7:30

                        16–18:00

Szentmise a templomban, 1–7.

Intézményi fogadónap

                         8–17:00

Első osztályosok beiratkozása

3–5.

Papírgyűjtés

7. (péntek)           7:30

Osztálymise 3/a-3/b

9.                       12.00

Az Énekes Iskola virágvasárnapi szolgálata a Szent Mihály-templomban (Bp.)

10. (hétfő)       7:30

Szentmise a templomban, 8–12.

11. (kedd)       12:30

Költészet napja, 6 rövidített óra

12. (szerda)

Lelki nap

13-tól 18-ig. A szünet előtti utolsó tanítási nap 12. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 19. (szerda)

Húsvéti szünet

21. (péntek)    7:30

Osztálymise 2/a-2/b

21. (péntek)    12:30

Föld napja 6 rövidített óra után

24. (hétfő)

                        17.30

Ballagási főpróba az 1. órában

Énekes hétfő, vesperás (templom)

28. (péntek)

Osztálymise 1.

28. (péntek)

Öregdiák-találkozó